Witaj. Dzisiaj jest:  29-07-2021. Życzymy udanych zakupów.
 
zaawansowane  Ilość towarów: 0  Wartość: 0.00 PLN Pokaż koszyk | Złóż zamówienie
 
Cisy - Taxus
Cyprysiki - Chamaecyparis
Daglezje - Pseudotsuga
Jałowce - Juniperus
Sosny - Pinus
Świerki - Picea
Jodły - Abies
Tuje (żywotniki) - Thuja
Pozostałe rośliny iglaste
Drzewa i krzewy liściaste
Inne rośliny
 

Rdest Alberta


------------------------
Pokaż wszystkie

 

Cyprysik Lawsona 'Columnaris'


------------------------
Pokaż wszystkie

 

Jałowiec płożący 'Prince of Wales' 

 Zasady - regulamin

Obecnie sklep jeszcze nie jest aktywny - na zakupy zapraszamy wkrótce.

Szczegóły związane z techniczną procedurą zakupów, płatności, wysyłki oraz informacje o rabatach zawiera podstrona "Jak kupować".
Jeśli masz dodatkowe pytania zobacz dział FAQ - są to najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie. O ile i tam nie znajdziesz nurtujących Cię wątpliwości skontaktuj się z nami mailem lub telefonicznie!

Regulamin:
1.Sklep internetowy drzeweczka prowadzący obecnie sprzedaż ze strony www.drzeweczka.com (z możliwością z miany adresu internetowego) jest własnością Dagmary i Tomasza Michalaków i oferuje tylko i wyłącznie rośliny wyprodukowane w gospodarstwie właścicieli - rejestracja producenta w WIORIN na dane: Tomasz Michalak - nr rej. 30/08/10625-3008. Wymienione osoby są stroną sprzedającą materiał roślinny i będą w dalszej części regulaminu nazywane sprzedającym, bądź będą występowały w pierwszej osobie liczby mnogiej. Adres siedziby właścicieli ogrodniczego sklepu internetowego: Marianka Mroczeńska 26, 63-611 Mroczeń; NIP właściciela (Tomasza Michalaka) 619-177-46-19; kontaktowy nr telefonu: 508-513-245; kontaktowy adres e-mail: sklep@drzeweczka.com
2. Sklep na stronie www.drzeweczka.com jest kontynuacją wcześniej założonego sklepu właścicieli ze strony www.drzeweczkaa.sklepna5.pl (sklep ten nadal działa). Wszelkie rabaty naliczone zarejestrowanym klientom w sklepie www.drzeweczkaa.sklepna5.pl będą respektowane w tym sklepie po pisemnej prośbie klienta (poprzez mail sklep@drzeweczka.com) zawierającej nick z obu sklepów, imię i nazwisko oraz wysokość przyznanego rabatu lub sumę zrealizowanych zamówień w poprzednich sezonach.
3. Kupującym może być tylko pełnoletnia osoba fizyczna lub osoba prawna wypełniająca formularz zakupu i zgadzająca się na całość prezentowanego regulaminu oraz obowiązujących przepisów prawnych (na terytorium Polski) dotyczących transakcji kupna-sprzedaży.
4. Kupujący wypełniając formularz zakupu w sklepie internetowym sprzedającego zawiera umowę kupna - sprzedaży ze sprzedającym dotyczącą wybranych towarów i ilości na podanych na tej podstronie (oraz w opisach i ilustracjach towarów) warunkach.
5. Sprzedający oświadcza, że jestem rolnikiem ryczałtowym zwolnionym od podatku od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym. Informujemy jednocześnie, że z tej przyczyny nie wystawiamy faktur VAT (firmy i instytucje potrzebujące fakturę VAT za rośliny muszą nam wystawić fakturę VAT RR) ani paragonów - możemy wystawić rachunek uproszczony.
W przypadku zakupów z wystawianymi nam fakturami VAT RR kupujący powinien nas o tym uprzedzić zamieszczając stosowną informację w rubryce "uwagi" w formularzu zamówienia lub w chwili składania zamówienia  jeśli zamówienie  zostało złożone
w inny sposób (wyślemy wtedy inne dane do przelewu dotyczące tylko rozliczeń z fakturami VAT i pełne dane do faktury).
W przypadku gdy klient życzy sobie otrzymać rachunek uproszczony powinien nas o tym powiadomić najpóźniej w chwili dokonania płatności - gdyż standardowo wysyłamy rośliny bez dołączonego rachunku (dowodem zakupu są: elektroniczny formularz zakupu, dokumentacja pocztowa nadanej paczki).
6.
Wysyłka tylko na terytorium Polski. Ewentualne zwroty pieniędzy możliwe tylko na rachunki bankowe prowadzone w polskich bankach lub w postaci gotówki odbieranej osobiście (po wcześniejszym powiadomieniu nas o takiej formie - z uzgodnieniem daty i kwoty).
7.
Szczegóły dotyczące oferowanych towarów zawierają opisy towarów. Część prezentowanych fotografii przedstawia oferowane sadzonki (są to zazwyczaj zdjęcia roślin wykopanych z widocznym korzeniem), a część z nich ukazuje pokazowe rośliny starsze. Należy pamiętać, że rośliny nie są jednorodnym towarem i nieznacznie mogą się różnić od siebie.
Dodatkowo aspektem mogącym powodować różnice w wyglądzie roślin na zdjęciach i roślin wysyłanych jest sezonowy rozwój fizjologiczny roślin. Fotografie wykonywane są raz w sezonie (a przed okresem wysyłkowym często są dostępne fotografie obrazujące sadzonki z poprzednich sezonów, które mogą się nawet znacznie różnić od oferowanych w najbliższym sezonie) i ich wygląd zmienia się w trakcie okresu sprzedaży. Mogą np. opadać liście u roślin zrzucających je na zimę, mogą żółknąć i opadać niektóre igły (głównie w dolnej części, zwłaszcza w gęstych zagonach) u roślin nie zrzucających całości liści/igieł na zimę. Mogą wystąpić częściowe uszkodzenia od np. mrozu (np. lekko pożółkłe igły) - pod warunkiem, że stopień uszkodzenia nie wpłynie znacząco na przyjęcie i rozwój roślin.
Podane wymiary oraz fotografie sadzonek nie dotyczą zamówień hurtowych składanych inną droga niż formularz sklepu (po obniżonych cenach - hurtowych). Przy zamówieniach hurtowych składanych mailem lub telefonicznie - po cenach hurtowych sprzedajemy sadzonki "jak leci" - bez selekcji wymiarowej (jak to ma miejsce w przypadku sprzedaży detalicznej), mogą wtedy się znaleźć wśród sprzedawanych roślin sadzonki mniejsze niż podany wymiar w opisie.
8. Kupujący bierze odpowiedzialność za prawdziwość i aktualność swoich danych podanych w sklepie internetowym.
9. Sprzedający zastrzega sobie prawo odmówienia realizacji zamówienia w wyniku nieprzewidzianego wyczerpania zapasów (np. klęski żywiołowej, ataku szkodnika, kradzieży, złej udatności ukorzeniania, nieudanych wschodów nasion, obniżenia jakości oferowanych sadzonek, pomyłki), wątpliwości co do wiarygodności klienta itp. W przypadku takiego faktu po dokonaniu płatności przez kupującego sprzedający ma obowiązek dokonania przelewu wpłaconych środków w terminie 7 dni na konto podane przez klienta. W sytuacji, gdy z powodu wyczerpania zapasów odmówiono realizacji części zamówienia (np. jednego produktu) kupujący ma prawo odstąpić od zakupu pozostałych towarów zamówionych w tym samym czasie powiadamiając o tym sprzedającego.
10. Klient ma prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni od otrzymania przesyłki i żądania zwrotu wpłaconej należności (poza kosztami przesyłki) jednak pod warunkiem przesłania produktu w nienaruszonym stanie, odpowiednio zabezpieczonego na czas przesyłki, bez obniżenia jakości towaru (co w przypadku roślin jest niestety trudne). Zwroty należy wysyłać paczkami poleconymi (na swój koszt) lub dostarczać osobiście. Przelanie należnych środków z naszej strony (zostanie dokonane w ciągu 7 dni od dotarcia przesyłki) na wskazane konto (pod warunkiem zachowania wyżej wymienionych warunków). Nie przyjmujemy paczek za pobraniem. Przed wysłaniem paczki należy nas powiadomić o tym telefonicznie lub mailem. Powyższe zwroty nie dotyczą zamówień hurtowych (tzn. dokonanych po cenach innych niż detaliczne ceny podane na naszej stronie). Oprócz powyższego klientowi przysługuje prawo reklamacji zgodnie z obowiązującym prawem. W sprawach reklamacji prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy.
11. W przypadku, gdy klient nie zgadza się z interpretacją niniejszego regulaminu przez sprzedającego ma prawo odwołania się do właściwych prawnie organów i instytucji.
12. Sprzedający może zmieniać treść regulaminu. Klient zobowiązuje się do kontrolowania zmian zachodzących w regulaminie przed każdym kolejnym zamówieniem. Zmiany wprowadzone w trakcie realizacji zamówienia klienta mają zastosowanie wtedy, gdy klient wyrazi zgodę na owe zmiany.
13. Jeśli po poinformowaniu o zmianach regulaminu klienta ten nie dokona wyrejestrowania w przeciągu podanego terminu to oznacza to akceptację regulaminu w zmienionej wersji.
14. Sprawy nieuregulowane w tym regulaminie regulują przepisy obowiązujące na terytorium Polski. Jeśli niniejszy regulamin nie nadąży za zmianami prawa i będzie zawierał postanowienia niedozwolone przez prawo obowiązujące w Polsce to owe klauzule nie będą wiążące. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikłych z umowy sprzedaży jest sąd właściwy ustawowo do danej umowy.
15. Wszelkie zdjęcia i inna grafika, oraz teksty zamieszczone na niniejszej stronie są objęte prawami autorskimi i zabrania się ich powielania i rozpowszechniania.
16.Ochrona danych osobowych Klientów:
Wszelkie dane osobowe uzyskane w trakcie działalności sklepu są poufne. W żadnym wypadku ani w żadnej formie nie będą ujawniane innym osobom ani innym podmiotom zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych". Zgodnie z tą ustawą Klienci mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestaniu ich wykorzystywania.
Dane osobowe klientów niezarejestrowanych i zarejestrowanych będą wykorzystywane do obsługi sprzedaży. Dodatkowo dane klientów zarejestrowanych mogą być wykorzystane do innej korespondencji  - w tym do celów marketingowych (np. poinformowanie o naszych promocjach) podobnie jak adresy mailowe podane w subskrypcji - oczywiście postaramy się aby częstotliwość tej korespondencji  ograniczona była do minimum i aby nie była dla nikogo uciążliwa. Klienci zarejestrowani mają prawo do usunięcia swoich danych po zakończeniu procesów związanych z zakupem - takie posunięcie będzie traktowane jak usunięcie z grona klientów zarejestrowanych i utratę dotychczasowych zniżek.
17. Zamówienia sklep przyjmuje przez cały rok, natomiast wysyłka roślin odbywa się tylko w sezonie wiosennym (zazwyczaj od połowy marca do początków maja) i jesiennym (zazwyczaj od września do początków listopada) - zależnie od warunków pogodowych i pory fenologicznej.
 Logowanie
 Załóż konto
 Przypomnij hasło
 

 1. Żółtnica pomara...
 2. Sosna żółta
 3. Świerk Engelman...
 4. Kosodrzewina pu...
 5. Kosodrzewina pu...
 

Wpisz e-mail:
dodaj usuń
 

 Strona główna
 Jak kupować?
 Po zakupie...
 Zasady - regulamin
 Zakupy hurtowe
 O szkółce, kontakt
 

 
 

© Copyright 2010 - 2013 www.drzeweczka.com